} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/215740/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Aktuality


EKONOMICKÝ MIGRANT, NELEGÁLNÍ UPRCHLÍK, CIZINEC? OPRAVDU POUŽÍVÁME A ZNÁME SPRÁVNÉ NÁZVOSLOVÍ?

Zdaleka ne každý, kdo se veřejně vyjadřuje k tématu migrace, používá správná slova. Nezřídka se tak můžeme setkat se slovními spojeními, která nedávají smysl a/nebo jsou velmi zavádějící, například nelegální migrant či ekonomický uprchlík. Náš slovník migračních pojmů Vám pomůže se v množství termínů spojených s tématem migrace zorientovat. Uvidíte, že ne každý migrant je uprchlík a ne každý cizinec je migrant. Ukážeme Vám, že lidé nemohou být nelegální, a proto je zavádějící používat spojení nelegální migrant.

Na obrazovém schématu je zřetelná dělící čára mezi migranty a cizinci na jedné straně a uprchlíky na straně druhé. Tyto termíny bychom neměli nikdy zaměňovat a dále si vysvětlíme proč.

Článek Kristýny Brožové z Programu migrace (organizace Člověk v tísni, o.p.s.) přináší vysvětlení pojmů spojených s migrací a odkazy na další užitečné informace spojené s tématem.

Čtěte na https://www.clovekvtisni.cz/ekonomicky-migrant-nelegalni-uprchlik-cizinec-4588gp

odebírejte novinky ze světa
globálního rozvojového vzdělávání

Čas od času Vám pošleme informace týkající se výuky globálních témat. Odběr můžete kdykoli zrušit.


Partneři

© 2019 GET UP AND GOALS!  |  admin |