} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/215740/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Aktuality


JAK FUNGUJEME V DOBĚ PANDEMIE KORONAVIRU?

JAK FUNGUJEME V DOBĚ PANDEMIE KORONAVIRU?

I přes pandemii běží náš projekt Get up and goals dál. I když je průběh ztížen tím, že ve všech partnerských zemích jsou uzavřeny školy, jedeme dál. Tímto stavem jsou nejvíce ohroženy akce pro veřejnost, které se mají dít v období duben-červen.

„Jedná se o žákovské projekty, které skupiny aktivních žáků a žákyň připravují již od začátku tohoto školního roku. Akce se uskuteční jakmile se, nejen v ČR, otevřou školy. Je ale možné, že se kvůli vládním opatřením budou odehrávat na začátku příštího školního roku,” řekla hlavní koordinátorka projektu Lenka Pánková.

Někteří učitelé a učitelky jsou zapojení do komentování nástroje pro celoškolní přístup v začleňování globálních témat. Tento nástroj bude po jejich komentářích připraven k použití. Další se zapojili do testování učebnice Světové dějiny lidstva a vymýšlejí aktivity do hodin různých předmětů, abychom ke konci léta mohli dokončit metodickou příručku k výše uvedené učebnici. „Projekt bude na podzim končit, takže nás ještě čekají drobné, nejen administrativní, dolaďovačky,” dodává Pánková.

V partnerských zemích je situace obdobná jako v Get up and Goals Česká republika. Pracují na nové učebnici, pomáhají školám v akcemi pro veřejnost, resp. s posunem jejich realizace, případně připravují pro učitele zapojené do projektu online semináře místo prezenčních. Italští partneři z organizace CVM kromě výše zmíněného připravují mezinárodní seminář pro všechny partnery, učitele a další klíčové osoby v oblasti globálního vzdělávání ze všech partnerských zemí, který se uskuteční v italské Senigallii na začátku září.

odebírejte novinky ze světa
globálního rozvojového vzdělávání

Čas od času Vám pošleme informace týkající se výuky globálních témat. Odběr můžete kdykoli zrušit.


Partneři

© 2019 GET UP AND GOALS!  |  admin |