} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/215740/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Aktuality


Mapa pracovní migrace v Evropě

Stěhování za prací v rámci Evropy –  Které země přijímají nejvíce pracovníků? A které země naopak ekonomicky aktivní hojně opouští? To můžete zjistit na jednoduché mapě migračních proudů, kterou vytvořila Roxana Torre.

Mapa mimo jiné ukazuje jednoznačný trend odlivu pracovníků ze zemí východní Evropy, ale také Portugalska.  Země jako Nizozemsko či Itálie mají vyrovnaný počet migrantů přicházejících a odcházejících za prací.  V absolutních číslech přijímá nejvíce ekonomických přistěhovalců Německo (6 %)  a Velká Británie (7 %), přepočte-li se však počet migrantů na počet pracujících lidí, suverénně nejvíce přistěhovaných hlásí Lucembursko (45 % pracovní síly je z jiné země). Oblíbenými zeměmi pro práci v zahraničí jsou podle relativních čísel také Švýcarsko (19 %), Irsko(12 %) a Kypr (11 %).

Odkaz na pohyblivou vizualizici najdete zde.

 

odebírejte novinky ze světa
globálního rozvojového vzdělávání

Čas od času Vám pošleme informace týkající se výuky globálních témat. Odběr můžete kdykoli zrušit.


Partneři

© 2019 GET UP AND GOALS!  |  admin |