} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/215740/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Aktuality


Na semináři v Portugalsku …

Petru Caloňovi z Masarykova gymnázia v Příboře a Vladislavě Řihoškové z SOŠ obchodu služeb jsme položili pár otázek ohledně uplynulého semináře ve Viana do Castelo:

 

🌎 Co pro vás bylo na semináři nejužitečnější pro vás jako učitele a pro vás osobně?

Petr:
Jako nejdůležitější vnímám pocit, že jako učitel z České republiky jsem se stal součástí něčeho většího. Problematika SDG není jen otázkou ČR či EU, ale celého světa. Na semináři jsem tak mohl nahlédnout, jak se na věc dívají učitelé z Irska, Španělska, Maďarska a dalších zemí EU. Nejužitečnější se tak stalo vnímání sounáležitosti a utvrzení, že tyto projekty mají významný podíl na dobrém zpracování problematiky SDG ve školství.

Vlaďka:
Za nejužitečnější považuji právě toto samotné mezinárodní setkání, pro mě nová zkušenost, ještě jsem se nikdy nezúčastnila takové akce, neměla jsem žádné očekávání, protože jsem vůbec nevěděla co přijde. Zjistila jsem, že je nutné se zlepšit v AJ, že to, jak pracuji se žáky je podobné tomu, co referovali ostatní,  a že určitě budu pokračovat ve svém úsilí nadále.

🌎 Co jste si ze semináře odnesl?

Petr:
Tato otázka navazuje na předchozí. Opravdu vnímám, že každé setkávání učitelů z EU je zcela zásadní a důležité. Žádná moderní technologie nemůže nahradit tento osobní kontakt. Jsem strašně moc rád, že jsem dostal tuto možnost zastupovat naši zemi na této konferenci. Snad jsem předal část českého pohledu i další učitelům a obohatil tak celkové evropské pojetí problematiky SDG.
Z osobního pohledu mi seminář dal další energii pro studium anglického jazyka 🙂

Vlaďka:
Na základě sebereflexe si odnáším zjištění, že v určitých oblastech musím opravdu přidat, dále zjištění, že žáci jsou všude stejní, ať v Maďarsku, Irsku či ČR. Dále jsem získala nové náměty na přípravu  do výuky.

🌎 Co využijete v praxi?

Petr:
Napsal jsem si pár poznámek pro svou učitelskou praxi, ale především doufám, že jednotlivé metodiky budou následně nahrány do sdílené složky pro bližší seznámení. Na semináři byla pouze ochutnávka a rád bych se na některé národní lekce podíval podrobněji.

Vlaďka:
Z každé aktivity si odnáším nové zkušenosti, nevím jestli je využiji přesně tak, jak byly prezentovány, ale zařadím je a zkombinuji s mými aktivitami. Co určitě využiji je aktivita, která byla využita ke zhodnocení semináře. Řadu nápadů, jsem získala také při aktivitách “micro –  session”.

🌎 Naplnil seminář vaše očekávání?

Petr:
Velké ANO.

Vlaďka:
V plné míře, řada zkušeností, ze kterých budu čerpat jak v pedagogickém, tak i osobním životě.

odebírejte novinky ze světa
globálního rozvojového vzdělávání

Čas od času Vám pošleme informace týkající se výuky globálních témat. Odběr můžete kdykoli zrušit.


Partneři

© 2019 GET UP AND GOALS!  |  admin |