} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/215740/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Aktuality


zdroje pro výuku o migraci

Jak už víte z jedné z předchozích novinek, na Západočeské univerzitě v Plzni se odehrál další seminář pro studenty pedagogiky a učitele, tentokrát zaměřený na migraci. A protože se s vámi chceme podělit alespoň o kousek z toho, co se tam odehrálo, níže naleznete tipy na zdroje, ze kterých můžete čerpat při výuce na téma migrace.

Uvedené odkazy jsou většinou již s výběrem nebo vyhledaným pojmem „migrace“, z domovské stránky lze nalézt i lekce na další témata:

META – Společnost pro příležitosti mladých migrantů; META vydala celou řadu publikací a metodických materiálů, z nichž si většinu můžete zdarma stáhnout. Některé jsou k dispozici tištené. Osobní odběr je možný pouze po předchozí domluvě každé úterý od 14 – 17 hodin, Žerotínova 35, Praha 3. Zaslat Vám je můžeme poštou (cena, je-li stanovena + poštovné). V případě zájmu kontaktujte manisova@meta-ops.cz. Pro další metodické a výukové materiály navštivte náš portál www.inkluzivniskola.cz.

Varianty – Vzdělávací oddělení Člověka v tísni; na této stránce najdete lekce na téma migrace pro ZŠ a SŠ, které můžete využít při výuce ve škole i v mimoškolním vzdělávání.

JSNS – filmy ve výuce – audiovizuálních lekce, dokumentární filmy a metodické materiály. Lekce jsou zaměřeny na aktuální témata současného světa (lidská práva, rozvojová témata, občanská angažovanost) a na moderní československé dějiny. Vše na webu je zdarma a legálně. Registrace na portál je zdarma.

Lidé v pohybu – inspirace pro práci s tématy uprchlictví a migrace nejen pro skautské oddíly

La Ngonpo – metodika multikulturního a globálního rozvojového vzdělávání pro partnerství škol

Výchova k občanství – Celonárodní síť pro podporu výchovy k lidským právům a aktivnímu občanství – Centrum občanského vzdělávání

Encyklopedie migrace – vytvářen v úzké spolupráci s Karlovou Univerzitou v Praze a postupně dalšími evropskými univerzitami; jeho posláním je dlouhodobě rozvíjet interaktivní, odborně-výkladový slovník soudobé migrace ve světě. Ve spolupráci s univerzitami vytváří unikátní akademickou platformu, která široké veřejnosti nabízí základní důvěryhodnou orientaci v současném světě kolem nás – «pohledem migrace».

Skaut – programový průvodce – databáze aktivit na téma migrace

odebírejte novinky ze světa
globálního rozvojového vzdělávání

Čas od času Vám pošleme informace týkající se výuky globálních témat. Odběr můžete kdykoli zrušit.


Partneři

© 2019 GET UP AND GOALS!  |  admin |