} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/215740/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Aktuality


IPCC: nová zpráva o půdě, krajině a zemědělství

Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) zveřejnil 8. 8. 2019 novou zprávu, zaměřenou na půdu, krajinu a zemědělství. Po loňské zprávě o možnostech, jak zabránit oteplení planety o více než jeden a půl stupně Celsia, jde o další naléhavé varování vědců, že bez zásadních řešení v produkci potravin a péči o krajinu nebude možné splnit požadavky Pařížské klimatické dohody ani zajistit dostatek potravin pro světovou populaci.
Pár zajímavostí ve zkratce:
  • Zemědělství produkuje 1/4 všech emisí skleníkových plynů
  • Spotřebovává 70% dostupné sladké vody
  • 60 % veškeré sklizně tvoří pouze čtyři plodiny – kukuřice, rýže, pšenice a sója
  • 820 milionu lidí trpí podvýživou, 2 miliardy nadváhou
  • 1/4 všeho jídla se vyhodí (environmentální org. v čele s Greenpeace uvádějí dokonce 1/3)
  • máme na to, mít udržitelné klima  a máme i dostatek plodin pro celou planetu, ale musíme změnit přístup

 

Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC)
Jedním z nejdůležitějších mezinárodních orgánů věnujících se problematice změny klimatu je Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC), seskupení vědců z celého světa zabývající se zejména poznáním podstaty změny klimatu a hodnocením jejích environmentálních a sociálních důsledků. Panel byl založen v roce 1988 z iniciativy Generálního shromáždění OSN ve spolupráci se Světovou meteorologickou organizací (WMO) a Environmentálním programem spojených národů (UNEP) z důvodu potřeby objektivního hodnocení problému změny klimatu. IPCC pravidelně připravuje hodnotící zprávy, technické a speciální zprávy, které se věnují jednotlivým klíčovým problémům z oblasti změny klimatu. 

 

Další informace:

odebírejte novinky ze světa
globálního rozvojového vzdělávání

Čas od času Vám pošleme informace týkající se výuky globálních témat. Odběr můžete kdykoli zrušit.


Partneři

© 2019 GET UP AND GOALS!  |  admin |