} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/215740/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Aktuality


Mezinárodní seminář From coming and going

Jak je globální rozvojové vzdělávání začleňováno do kurikul a národních vzdělávacích strategií v různých zemí Evropy? Svůj pohled představili zástupci z ministerstev a místní správy z Rakouska, Portugalska, Itálie, Nizozemí a České republiky.

Dr. Neda-Forghani-Arani z Univerzity ve Vídni si připravila úvodní přednášku, ve které s účastníky diskutovala na téma Učitel na křižovatce mezi tématy globální rozvojové vzdělávání, Cíle udržitelného rozvoje a migrace.

Účastníci si mohli vybrat 2 ze 4 praktických workshopů, které se týkaly tématu migrace.

  • Přednášky pracovníků z Ministerstva spravedlnosti, Ředitelství pro migraci z Nizozemí představila paní Ira van der Zaal. Ministerstvo nabízí přřednášky na školách po celé zemi, vysvětlují žákům základní pojmy z oblasti migrace, diskutují s nimi případové studie a popisují, jak vypadá proces udělení azylu v Nizozemí.
  • Systém práce s žadateli o azyl v Irsku přestavily Mella Cusack (A partnership with Africa), Maria Barry, Fiona King a Majella McSharry (Univerzita Dublin).
  • Migrace a cestování – workshop pro žáky vedený Kristýnou Hejzlarovou z organizace ADRA.
  • Nový nástroj pro výuku globálních témat na školách – učební materiál pro výuku geohistorických věd představil Massimiliano Lepratti.

Součástí semináře byly i návštěvy organizací, které se zabývají migrací. Účastníci si mohli vybrat jednu organizaci a prodiskutovat s jejich zástupci, o čem je jejich práce, na co se zaměřují atd. Navštívené organizace byly:

 

odebírejte novinky ze světa
globálního rozvojového vzdělávání

Čas od času Vám pošleme informace týkající se výuky globálních témat. Odběr můžete kdykoli zrušit.


Partneři

© 2019 GET UP AND GOALS!  |  admin |