} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/215740/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Aktuality


Udržitelné kabelky jako reakce na migraci

Přinášíme zajímavost k tématu migrace. Migrace, uprchlíci, nafukovací čluny, odpadky, kabelky, pomoc? Jak spolu souvisí?

Nafukovací čluny, které migranti zanechali při svém připlutí na plážích řeckých ostrovů, začínají v Berlíně svůj druhý život. Běženci z nich šijí kabelky, brašny a tašky, ty pak prodávají na internetu. Malý berlínský podnik Mimycri založily třicátnice Vera Güntherová a Nora Azzaouiová. Získávají a využívají nafukovací čluny z pobřeží ostrovů Chios a Lesbos, tedy němé svědky dramatu z roku 2015, kdy tam na plážích přistávaly statisíce běženců toužících po Evropě. Obyvatelé řeckých ostrovů tento byznys podporují, nechtějí totiž, aby byly jejich pláže posety plastovým odpadem. Podnik navíc odvádí nevládním organizacím v Řecku tři procenta ze zisku.

Rozhovor s Verou, jednou ze zakladatelek organizace Mimycri, kde vysvětluje, proč se rozhodli vytvořit projekt na upcyklaci gumových člunů a jak do tohoto procesu zapojují migranty (na videu je možné zapnout titulky a jejich automatický překlad).

Mimycri je nezisková organizace v Německu, kde společně pracují Berlíňané a migranti. Společně upcyklují  rozbité gumové lodě, ze kterých vyrábí vysoce kvalitní tašky. Myšlenka na Mimycri se zrodila na řeckém ostrově Chios, kde spoluzakladatelky Vera a Nora několikrát dobrovolně pomáhali lidem připlouvajícím ke břehům Evropy. Tato zkušenost je motivovala, aby se nadále zabývaly migrační otázkou a společně něco dělali.

zdroje:
  • https://video.aktualne.cz/ze-sveta/z-nafukovacich-clunu-migrantu-delaji-v-berline-kabelky-a-bra/r~abb16446c01511e9be22ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR1JhDkYzj4Mie980TGmbCHx0icQpsNXCaWsiQn_LQLSMmHhMnGkSQFx4v0
  • https://youtu.be/f2jXt07P9-s
  • https://www.mimycri.de/

odebírejte novinky ze světa
globálního rozvojového vzdělávání

Čas od času Vám pošleme informace týkající se výuky globálních témat. Odběr můžete kdykoli zrušit.


Partneři

© 2019 GET UP AND GOALS!  |  admin |